BOY UZATMA AMELİYATI 

DOKTORLAR, HASTALAR, YÖNTEMLER

Kullanıcı avatarı
BY yonetici
#28
Precice yöntemi son yıllarda kullanılan popüler yöntemler arasında. Özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde daha çok tercih ediliyor. Tamamen kemik içerisinden uygulandığı ve komplikasyonları diğer uzatma ameliyatlarına kıyasla daha az olduğu için bir çok doktor tarafından da öneriliyor.

Resim

Precice ile uzatma yönteminin dezavantajı ise fiyatlarının pahalı olması. Kullanılan intramedüller çivi 10.000 euro'nun üstünde olduğu için; iki bacak uzatma, doktor ve hastane masrafları hesaplandığında Türkiye'de 150-200 bin tl civarlarında olduğunu söylemek mümkün.
ABD ve Avrupa ülkelerinde ise ameliyat fiyatları 30-40 bin euro'ları buluyor.

Precice Yönteminin avantajları nelerdir?

Günümüzde uygulanan en konforlu uzatma yöntemlerinden biridir.
Ağrı şiddeti dış cihaz olmamasından dolayı da azdır.
Ameliyat sırasında bir enfeksiyon bulaşmadığı takdirde ameliyat sonrası dış etkilerden de uzak olduğu için dışsal kaynaklı enfeksiyonlara karşı daha güvenlidir.
Ameliyat izleri genellikle rahatsız etmeyecek düzeydedir.

Precice Yönteminin dezavantajları nelerdir?
En pahalı uzatma yöntemlerinden biridir.
Yük taşıma problemi olduğu için hasta üzerine basıp yürüyemez. Bundan dolayı önce bir bacağın sonra da diğer bacağın uzatılması tavsiye edilir. Yine de hasta ısrar ettiği ve dikkatli olabileceği durumlarda doktorlar iki bacağın birden uzatılmasına da müsaade edebilmektedir. İki bacağın birden uzatıldığı durumlarda ise genellikle tekerlekli sandalye kullanılması gerekmektedir.


Son Teknoloji Uzatma Sistemi: Precice Stryde
Resim
ABD'den sonra artık Türkiye'de de kullanılmaya başlanmıştır. Stryde çivisi Precice 2 çivisinin en büyük problemi olan uztama döneminde yük verememe problemini kaldırıp uzatma sürecinde de hastanın bacaklarının üzerine basıp yürüyebilmesine olanak tanıyor. Bu anlamda maddi kaygıları olmayan uluslararası hastaların ilgisini en çok çeken yöntem konumunda. Fiyat olarak çivi maliyetinden dolayı oldukça pahalı diyebiliriz. Henüz yeni yeni kullanılacak olması dolayısıyla fiyat bilgisi paylaşamıyoruz fakat fikir vermek açısından 50.000 doların üzerinde olacağını düşünüyoruz.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Merak ettiğiniz sorular için;