BOY UZATMA AMELİYATI 

DOKTORLAR, HASTALAR, YÖNTEMLER

Boy uzatan doktor incelemeleri
#17
Boy uzatma ameliyatı yapan doktorların sayısında son zamanlarda artış görmekteyiz. Bunun çeşitli sebeplerine bakacak olursak; kısa boylu hisseden kişilerin gerçekten problem yaşadıklarını, çözülmesi gereken ciddi bir problem olduğunu doktorların da görmeye başlaması, bu ameliyatın kozmetik amaçlarla da uygulanabilirliği ile ilgili örneklerin artışı, yeni ve hasta açısından daha kolay yöntemlerin çıkmış ve çıkıyor oluşu vb. maddeleri sayabiliriz.

Resim
Zamanla daha iyiye giden bir tablo olduğunu gözlemlemekteyiz fakat yine de en nihayetinde bunun bir ameliyat olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir. Ki boy uzatma ameliyatları diğer estetik amaçlı ameliyatlara göre çok daha uzun ve bundan dolayı da daha ağrılı ve daha maliyetli bir süreci kapsar. Hal böyle olunca ameliyat için doktor ve yöntem seçerken daha dikkatli olunmalı ve emin olunabilecek bir karar alınmalıdır.
Şunu da ilave etmek gerekir: Kişide eğer kısa boyuyla ilgili ciddi takıntılar yoksa ameliyat kararı almadan önce daha çok düşünmelidir zira cihaz bacağa takıldıktan sonra geri dönüş epey zor olacaktır. Bu sebeple ameliyat kararı alırken sağlam temeller üzerinden düşünmek ve bu karar alındıktan sonra da cesaret ve sabır ile devam etmek gerekir.

Boy uzatma ameliyatı yapan doktor seçerken dikkat edeceğimiz hususlar:

Resim
  • Öncelikle doktorun bu alanda(estetik boy uzatma ameliyatı) hatırı sayılır bir tecrübeye sahip olması gerektiğini unutmamak gerekir.
  • Kişi hangi doktora ameliyat olmayı düşünüyorsa o doktorun hastalarıyla bizzat konuşmak veya telefon görüşmesi yapmak faydalı olacaktır. En sağlıklısı ise hastayı hastanede görmek ve durumu yerinde tespit etmektir.
  • Ameliyatın yapılacağı hastanenin hijyenik koşulları sorunsuz bir şekilde karşılıyor olması gerekir zira enfeksiyon tehlikesi baş gösterebilir. Hastanede ortalama 5 gün kalınacağı hesap edildiğinde bu daha da önemli hale gelmektedir.
  • Doktorla beraber ameliyat ekibini de ameliyat öncesi tanımakta fayda var. Örneğin doktor asistanını, hastane hemşirelerini, anestezi doktorunu vb..
  • Doktor başarılı olabilir ama doktorun seçtiği yöntem sizin için en azından yeni yöntemler düşünüldüğünde uygun olmayabilir. Çünkü artık daha fazla uzatma tekniği var ve doktorların büyük çoğunluğu sadece 1-2 yöntemde tecrübeye sahipler. Ameliyat düşündüğünüz doktorun sizin için seçeceği yöntemin başka doktorların kullandıkları yöntemle ilgili kıyaslamalarını(avantaj-dezavantaj) yapacak kadar bilgi sahibi olmalısınız.
  • Doktorun ameliyat öncesi ilgisinin ameliyattan sonra da devam edeceği konusunda emin olmakta fayda var. Bunu öğrenmenin en iyi yolu da başka hastaları ile irtibata geçmektir.
  • Uzatma doktoru seçmenin yanında ameliyat sonrası fizik tedavi desteği alırken de bu alanda tecrübeli bir fizyoterapistten destek alınmalı ve ameliyatı yapan doktorla fizik tedavi uygulayacak olan kişinin irtibatının sağlanması da sağlıklı bir süreç adına etkili olacaktır.
Bu hususları saydıktan sonra şunu da belirtmek gerekir ki ameliyat sonrası bütün dikkatlere rağmen komplikasyonlar gelişebilir. Bu ameliyat olacak kişiye ve ya çevre şartlarına da bağlı olabilir. Hatayı her zaman doktorda aramak ve problem çıktığında suçlu bulma telaşına düşmek beyhude olacaktır. Ameliyat sonrası doktora güven duyulmalı ve problem çıktığında da beraberce çözüm yoluna gidilmelidir.

Burada bahsettiklerimiz sadece tecrübemizi aktarmak amacıyladır. Söz konusu bilgiler doktor tavsiyesi ve bilgilendirmesi yerine geçmez. Burada bahsettiklerimiz veya bahsetmediklerimizle ilgili geri bildirimde bulunmak için yorum, soru veya cevap yazarak katkıda bulunmanız başka okuyucular için de faydalı olacaktır.

Yazımızın yararlı olması ve değerli katkılarınızın gelmesi dileğiyle..
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Merak ettiğiniz sorular için;